کاربر گرامی ورود شما را به سایت نجباد دات کام خیر مقدم عرض می نماییم ، جهت استفاده از تمامی امکانات سایت می بایست عضو شوید ، برای عضویت اینجا کلیک کنید .    
خوش آمدید به انجمن های نجف آباد خانه | خوانده شده ها را علامت  گذاری کن | نمایش رهبران سایت | رادیو آنلاین | بازی آنلاین | کلوب نجف آباد
نجف آباد


بازگشت   نجف آباد > انجمن های عمومی > فرهنگ و هنر > موسیقی

پاسخ
 
ابزارهای موضوع
قدیمی 11-08-2010, 04:07 AM   #1
googoosh
تازه وارد
 
googoosh آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2010
جنسیت: زن
نوشته ها: 45
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 96
تشکر شده 224 مرتبه در 56 پست
امتیازها: 1,935, سطح: 26
امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26
صعود به سطح بالا: 35%, 65 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
پیش فرض بیوگرافی گوگوش | خواننده ، بازیگرفائقه آتشين ملقب به گوگوش در 18 بهمن 1329 در خيابان سرچشمه تهران از پدر و مادر آذربايجاني كه از مهاجران آذربايجان شوروي سابق بودند متولد شد.

در سن دو سالگي پدر و مادرش از هم جدا شدند . گوگوش يك برادر تني كوچكتر داشت كه در سن 24 سالگي براثر رماتيسم قلبي درگذشت و سه برادر ناتني ازپدرش و يك برادر و يك خواهر ناتني از مادرش كه بعد از جدايي با يك مر دكليمي ازدواج كرده بود دارد. درهمسايگي آنها يك خانواده ارمني زندگي مي كردند كه او را ازكودكي با نام گوگوش صدا مي زدند ، با اينكه گوگوش اسم مردانه ارمني است اما اين اسم براي هميشه ماندگار شد و بعدها كه اوكار هنري را شروع كرد همين اسم را روي خودش گذاشت.پدر او صابرآتشين دركار نمايش بود و در آن سالها در سقاخانه ها برنامه اجرا مي كرد در سالهاي كودكي ، گوگوش همراه پدرش به محل كار او مي رفت وتا سه سالگي همكار پدرش در عمليات آكروباتيك روي صحنه بود . در سه سالگي شيرين زباني و استعداد زيادی از خودش نشان داد كه چگونه مي تواند كارآوازه خوانان و رقصندگان حرفه اي را تقليد كند وكم كم در برنامه هاي پدرش نقش اصلي را پيدا كرد و دو برابر پدرش دستمزد مي گرفت.گوگوش در سن 8 سالگي كارخوانندگي را در برنامه هاي « صبح جمعه راديو ايران » شروع كرد پس از آن در سنين نوجواني شروع به اجراي برنامه دركاباره هاي بزرگ تهران كرد. اولين كاري كه به طور مستقل اجرا كرد ترانه« قصه وفا» ساخته« پرويزمقصدي » بود. دراوخر دهه پنجاه همراه باگسترش استفاده از تلويزيون و برنامه هاي موسيقي و رقص ، فضاي جديدي براي هنرنمايي هاي گوگوش بوجودآمد و او از اين طريق توانست به مشهورترين خواننده آن دوران تبديل شود.دامنه شهرت گوگوش و محبوبيت او خيلي سريع از مرزهاي ايران گذشت و دركشورهاي فارسي زبان ديگر مثل افغانستان و تاجيكستان محبوبيت زيادي پيدا كرد. براي خيلي از مردم و علاقمندان در اين كشورها گوگوش يكي از برجسته ترين سمبل هاي هنرايراني و هنرمندي بودكه راه را براي شناسايي ديگران بازكرد. در دوران پربار اما كوتاه فعاليت هاي حرفه اي گوگوش درعرصه موسيقي پاپ در ايران او با ترانه سرايان و آهنگسازان متعددي همكاري كرد كه اكثرآنها شايد بهترين آثارخود را به زبان گوگوش و با كمك خلاقيت و توانايي هاي ويژه او توانستند به آهنگ هاي به يادماندني تبديل كنند.« واروژان ، پرويزمقصدي ، جهانبخش پازوكي ، حسن شمائي زاده ، شهريارقنبري و ايرج جنتي عطائي » هريك دوره اي كوتاه يا بلند اما بسيار موفق از همكاري با گوگوش را تجربه كرده اند.گوگوش بعد از انقلاب ازصحنه هنر دور شد و با وجود همه فشارها و شايعات ازايران خارج نشد و حتي يكبار نيزكه براي ديدن فرزندش كامبيزقرباني از ايران خارج شد ولی مجددا به ايران بازگشت تا اينكه در سال 1379 بعد از22 سال سكوت ، اولين كنسرت خود را در ترنتواي كانادا به روي صحنه برد و با آلبوم« زرتشت » شعري از« نصرت فرزانه » و آهنگي از خود گوگوش وگيتار« بابك اميني» به عالم هنر بازگشت.googoosh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 15 کاربر تشکر کردند از googoosh برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 11-08-2010, 04:13 AM   #2
googoosh
تازه وارد
 
googoosh آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2010
جنسیت: زن
نوشته ها: 45
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 96
تشکر شده 224 مرتبه در 56 پست
امتیازها: 1,935, سطح: 26
امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26
صعود به سطح بالا: 35%, 65 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
پیش فرض زندگینامه گوگوش

نام دخترِ بهار، فایقه است ، فایقه آتشین ، اما از همان کودکی ، گوگوش صدایش کردند و گوگوش، نامی ارمنی ست . پدرش صابر آتشین ، از آذربایجان ایران بود و مادرش از آذربایجان شوروی و دوستان شان، یعنى کسانی که از مهاجرین بودند بیش تر ارمنی – مسیحى بودند و اسم هایى چون نینوش ، مینوش و گوگوش بین شان بسیار مرسوم بود و به همین دلیل پدرش ، اسم گوگوش را برای دخترک زیبا انتخاب کرد و قصدشان این بود که در شناسنامه هم گوگوش باشد اما ثبت احوال این اجازه را نداد.گوگوش بر طبق تاریخى که در شناسنامه اش ثبت شده ، هیجدهم بهمن ماه سال 1329به دنیا آمد اما خود می گوید که بنابر گفته ی مادرش روز پانزدهم اردیبهشت به دنیا آمده بنابراین گوگوش تنها هنرمندی است که برای دوستدارانش هم تولدِ بهاره دارد و هم تولد زمستانه.دخترک زیبا در خیابان سرچشمه ی تهران به دنیا آمد . پدرش درتهران و شهرهای بزرگ و کوچک ، برنامه های هنری اجرا می کرد.

دو ساله بود که همراه پدر به روی صحنه رفت ، اما نه برای آوازخواندن ، پدرش آکروبات می کرد و وقتی حس کرد که دخترک می تواند روی پا بایستد از او به عنوان پارتنر استفاده کرد به این ترتیب که پایههای دو صندلی را روی هم می گذاشت و دخترک را روی صندلی بالایى می نشاند و صندلی پایینى را گاهی با چانه و گاهی هم با دندان بلند می کرد.یک بار در حین اجرای برنامه ، صندلی از چانه اش لیز خورد ودختر کوچولو از بالای صندلی به پایین پرت شد اما بین زمین و هوا ، پدرش موهای دخترک را گرفت و از افتادنش به پایین جلوگیرى کرد بعد از این ماجرا ، گوگوش دیگر بالای صندلی نرفت.در همان سنِ دو ساله گی ، اگر صفحه ای را یکى دو بار گوش می داد می توانست مثل خود خواننده بخواند و زیر و بم آهنگ را رعایت کند ، شعرِ ترانه را هم زود از بر می شد .پدرش می گفت : استعدادی در این بچه بودکه من می دانستم روزی شکوفه می کند و به گُل می نشیند. وقتی گوگوش دوساله بود ، صابر آتشین از همسرش جدا شد و سرپرستی گوگوش و برادر کوچک ترش را به عهده گرفت .
به این ترتیب ، گوگوش و برادرش با پدرشان زندگی می کردند و به همین دلیل ، هر جا که صابر آتشین برنامه داشت گوگوش هم حضور داشت و به طور مداوم ، برنامه های خواننده های معروف آن زمان مثل دلکش پوران ، غزال و آقای جبلی را می دید و آواز خواندن آنها را به زیبایى تقلید می کرد. صابر آتشین وقتی این استعداد را در گوگوش دید تصمیم گرفت که دخترک زیبا را روی صحنه بگذارد .گوگوش کوچولو ، سه ساله بود ، کوچک تر از آن بود که حس کند روی صحنه برنامه اجرا می کند به همین دلیل وقتی که بزرگ تر شد، صحنه برایش عادی شد ، روی صحنه احساس می کرد که در خانه اش است ... گوگوش می گوید:
»یادمه که از همان بچه گی ، جلوی تماشاگرها بی آن که خودمو ببازم برنامه اجرا می کردم ، توی یک پادگان نظامی اون همه آدم نشسته بود و من خیلى راحت خوندم ، همه تعجب کرده بودند از اون سال ها تا حالا ، با شنونده ها و تماشاگران بسیاری رو به رو بودم.»بدین ترتیب ، دخترک سه ساله روی صحنه رفت که آواز بخواند ،اما کوچولوتر از آن بود که قدش به میکروفن برسد به همین دلیل زیر پایش یک صندلی گذاشتند ، اما باز هم قدش به میکروفن نمی رسید و آن قدرخودش را بالا می کشید که به میکروفن برسد.
گوگوش سه ساله، روی صحنه، ترانه های دلکش ، پوران ، مرضیه و مصطفی پایان را ماهرانه تقلید می کرد خودش می گوید که معنی کلمات رانمی فهمیدم ، فقط می خواندم. از همان زمان در کارش به موفقیت چشم گیری دست یافت و دستمُزدش ، چند برابرِ دست مُزد پدر شد . تا مدتی با پدرش دو نفری برنامه اجرا میکردند ، اما بعد پدرش به مرور کارش را کنار گذاشت و گوگوش از سنِ چهارساله گی به شکلِ رسمی نان آورِ خانه شد.به این ترتیب ، هر شب روی صحنه رفتن و آواز خواندن و اجرای برنامه در شهرهای مختلف ادامه پیدا کرد . در سال های بعد که زمان مدرسه رفتن بود ، اولین بار کلاس اول را در مدرسه ی دل شاد در خیابان مولوی تهران شروع کرد صبح ها به مدرسه می رفت و عصر ها برنامه اجرا می کرد و تا ساعت دوازده ی شب بیدار بود چنان که وسط های شب در هر جایى که برنامه داشت وقتی خوابش می بُرد ، نوبت برنامه اش که می رسید از خواب بیدارش می کردند و روی صحنه می رفت .
دختر کوچولوی هنرمند وقتی به شش ساله گی رسید پدرش برای بار سوم ازدواج کرد که این ازدواج تاثیر زیادی بر زنده گی گوگوش گذاشت و تا روزِازدواج خودِ گوگوش ، با این خانم یعنى همسرِ پدرش یا به عبارتی ، نامادری ، زندگی می کرد .نامادری گوگوش صاحب دو پسر شد که یکى از این پسرها را گوگوش کوچولو که خود بچه ای بیش نبود ، بزرگ کرد دخترک زیبا ، با وجودِ سن کم ، هم مدرسه می رفت ، هم شب ها برنامه اجرا می کرد و زمانی هم که در خانه بود مسئول مراقبت از بچه و انجام برخی از کارهای خانه بود.


ادامه ی تحصیل برای گوگوش بسیار دشوار بود ، چون مجبور بود تکلیف های مدرسه اش را پشت صحنه ی مکانی که برنامه داشت انجام دهد ، شب ها دیر می خوابید و صبح زود هم باید بیدار می شد و به مدرسه می رفت و این از عهده و توان بچه ای در سن و سال او خارج بود ، به همین دلیل ، در مدرسه زنگ اول را خواب بود.معلم ها که شرایط او را می دانستند به او اجازه می دادند که زنگ اول را سر کلاس بخوابد . در عین حال، مجبور بود برای اجرای برنامه با پدرش به شهر های مختلف سفر کند و به همراه این همه مشغله بازیگرِ فیلم های سینمایى هم بود با این مشکلات و دشواری ها ، تحصیلات ابتدایى را به هر زحمتی بود تمام کرد اما فعالیت های هنری به او این فرصت را ندادکه به تحصیلاتش ادامه دهد و به ناچار مدرسه را ترک کرد اما زبان انگلیسى را خیلى خوب یاد گرفت.
خبرنگار مجله ی امید ایران ، در همان روزها می نویسد :» سردبیر ، ناگهانی و با عجله از من خواسته بود که رپرتاژ مفصلی از گوگوش تهیه کنم و به همین دلیل ، شبانه به پشت صحنه ی تئاتر رفتم . گوگوش در کنارِ آینه ، پشت میزى نشسته بود و با دست چپ ، مشغول مشق نوشتن بود و در همان جا، من گفت و گو را شروع کردم . درست در لحظه ای که مدیرِ تئاتر به او اخطار کرد : گوگوش نوبت توست او با عجله روی سن رفت و از پی آن صدای دست زدن ها و ابرازِ احساسات مردم را شنیدم و دیگر هیچ ... »
پنج سال بعد از این گفت و گو ، مجله ی امید ایران در گفت و گوی دیگری که با گوگوش داشت می نویسد :«وقتی وارد اتاق گوگوش شدم داشت با عروسک هایش بازی می کرد وصدای یک خواننده ی اسپانیولی به گوش می رسید و من بی اختیار به یاد ملاقات گذشته مان افتادم ، پنج سال پیش و پشت صحنه ی تئاتر... از اتاق او حرف بزنیم : یک اتاق کوچک و تمیز و قشنگ بود ، در سمت راست ، تخت خواب ودر مقابل ، کمد لباس هایش قرار داشت و بعد از آن آلبوم های عکس و عروسک ها و عکس های خودش که به گوشه و کنارِ دیوارها آویزان کرده و بعد کلکسیون قوطی سیگار و یک عکسِ اختصاصی و حقیقی از حضرت امیرالمومنین که می گفت از موزه ی پاریس برای او فرستاده شده وبعد میز غذا خوری و یکى دو صندلی ، اتاقی ساده و مشغول کننده بود. آدم هر چه بیش تر می خواست ، بیش تر می جست . مخصوصن در قفسه ی کتاب ها و مجلاتش ، همه چیز پیدا می شد و معلوم بود گوگوش در اوقات فراغت یا کتاب می خواند و یا مجله و بعد از این ها صفحه هایى از خوانندگان اسپانیولی که نماینده ی روحیه ی جوان و پُر هیجان و غمگین گوگوش است.»

سینما
گوگوش در هفت ساله گی ، اولین فیلم سینمایى خود را بازی کرد . در این فیلم که بیم و امید نام داشت گوگوش هفت ساله ، ایفاگرِ نقش اول فیلم بود و بعد از آن ، فیلم فرشته ی فراری که باز هم عهده دارِ نقش اول بود.در اوایل بازیگری اش ، گفت و گوی مفصلی با گوگوش در مجله ی امیدایران سال 1345 به چاپ رسید و این در حالی بود که گوگوش فقط در چهار فیلم ، بیم و امید ، فرشته ی فراری ، پرتگاه مخوف و شیطون بلا بازی کرده بود.گوگوش در همان زمان ها می گفت :
« من بازیگرى را بیش تر از هرکاری دوست دارم و فکر می کنم در سینما موفق تر از جاهای دیگرم اما درحال حاضر ، سینمای فارسی نمی تواند به طور باید و شاید از من استفاده کند تا زمانی که بخل و حسد در بین کارگردان و تهیه کننده و هنرپیشه های معروف وجود دارد وضع از این بهتر نمی شود .
«وقتی از او در موردِ بازیگران مورد علاقه اش سوال می کنند ، پاسخ می دهد : «آذر شیوا ، شهلا و پوری بنایى خیلى خوب بازی می کنند و آرمان یک هنرمند واقعی ست .»صابر آتشین سرپرست کارهای دخترش بود و او بود که قرارداد می بست که گوگوش در چه فیلمى بازی کند . خودش نمی دانست چه کسی نقش مقابلش را ایفا خواهد کرد ؟ قصه ی فیلم چیست ؟ ... پدرش قرارداد می بست و دخترک اجرا می کرد و به همین دلیل در آن سال ها ، در هر نوع فیلمی بازی کرد کمدی ، سوزناک ، نقش بچه ها ... اولین فیلمی را که خودش پسندید و مایل بود در آن بازی کند فیلم طلوع بود ... گوگوش در مدت فعالیت هنریش در سی و یک فیلم بازی کرد که دوفیلم به نام های حاجی فیروز و مرد کرایه ای در آخرین مراحل نیمه تمام رها شدند و هرگز به نمایش در نیامدند . اینک گوگوش از میان همه ی فیلم هایش ، فقط بی تا را دوست دارد.«اطلاعات مربوط به فیلم «بی تا» را می توانید رد بخش فیلم شناسی گوگوش ببینید»

جشنواره ی سینمایى سپاس
فیلم بی تا، به کارگردانی ی هژیر داریوش و نویسندگی گلی ترقی و بازی زیباى گوگوش در سال 1351 اکران شد .بازی چشم گیر و جذاب گوگوش دراین فیلم باعث شد که جشنواره ی سینمایى سپاس که هر ساله در ایران برگزار می شد او را به عنوان بهترین بازیگرِ زن سال انتخاب کند و آن سال جایزه ی جشنواره ی سپاس به گوگوش تعلق گرفت.

نخستین ترانه
گوگوش در سن پانزده ساله گی ، اولین ترانه ی مستقل خود را بهنام شهرزاد قصه گو اجرا کرد .آهنگ این ترانه را هنرمند صاحب نام حسن شماعی زاده ساخته بود که در واقع ، اولین تجربه های حسن شماعی زاده در زمینه ی آهنگ سازی بود .حسن شماعی زاده از زمانی که هفده یا هیجده سالش بود در اصفهان با ارکسترگوگوش کلارینت می زد .

نخستین پرواز
گوگوش در شانزده ساله گی برای اجرای برنامه به خارج از ایران سفرکرد ، به امریکا ، لندن ... این مسافرت ، اولین پرواز به کشورهای خارجی بود ...گوگوش در این باره می گوید :
«من خیلی اشتیاق این مسافرت را داشتم که با موفقیت فوق العاده ای هم توام بود .ایرانى های مقیم امریکا و لندن از من استقبال فوق العاده ای به عمل آوردند روی هم رفته دراین مسافرت بیست و پنج روزه ، پنج برنامه اجرا کردم تنها بدی این مسافرت این بود که وقت محدود بود و مجبور بودیم زود برگردیم. »«در امریکا برای ما برنامه ی بازدید از استودیوهای فیلم برداری هالیوود و آشنایى با هنرپیشه گان ترتیب داده بودند و حتا دو پیشنهاد خیلی جالب برای ما رسید یکی کمپانی مترو گلدن مایر و دیگر کمپانی برادران وارنر متاسفانه هر دو بی جواب ماند .در یک فرصت کوتاه ، وارن بیتى را در هتل هیلتون دیدم و چند دقیقه ای با هم صحبت کردیم و از من خواهش کرد که برایش آواز بخوانم ، خواندم و خیلى خوشش آمد.» برنامه ی جالبی که گوگوش در این مسافرت ها اجرا کرد و مورد استقبال قرار گرفت این بود که هر آهنگی را از هر کشوری می خواند ، لباس مخصوص همان کشور را به تن می کرد آهنگ های هندی ، اسپانیولی ، عربی ، ایرانى ...
برای اجرای هر آهنگی ، لباس های مخصوص آن سرزمین را می پوشید.
وقتی خبرنگار مجله ی امیدایران از او در باره ی بزرگ ترین آرزویش پرسید ، گوگوش هفده ساله پاسخ داد :
«بزرگ ترین آرزوی من ، پرواز به کشورهای خارج است.»
نخستین ازدواج
گوگوش در همین هفده ساله گی با محمود قربانی آشنا شد و این آشنایى در هیجدهم بهمن ماه سال 1346 به ازدواج انجامید . هیجدهم بهمن ، در واقع روز تولد گوگوش نیز بود.
در آبان ماه سال 1347 گوگوش ، مادر شد ، مادری هیجده ساله ، و نام پسرش را کامبیز گذاشت.بعد از ازدواج ، گوگوش همراه همسرش به امریکا رفت و در سالن پالادیوم هالیوود کنسرتی برگزار کرد که حدود هزار و اندی مهمان ایرانى و خارجی در این کنسرت حضور داشتند که با توجه به تعداد ایرانیان مقیم لس انجلس در آن سال ها ، رقم قابل توجهی بود. پس از باز گشت به ایران ، اولین ترانه ای که گوگوش اجرا کرد و به شکل صفحه به بازار عرضه شد ترانه ای بود به نام قصه ی وفا با شعر ایرج جنتی عطایى و آهنگ پرویز مقصدی ... و بعد با ترانه ی ستاره آی ستاره همکاری خود را با شهیار قنبری آغاز کرد ... ستاره آی ستاره ، نخستین ترانه ی شهیار قنبری بود که از رادیو پخش شد.
بدین ترتیب ، دوره ی جدیدى از زندگی هنری گوگوش آغاز شد دوره ای که با هنرمندانی چون شهیار قنبری ، اردلان سرفراز ، ایرج جنتی عطایى ، بابک افشار ، پرویز مقصدی پرویز اتابکی ، اسفندیار منفرد زاده ، حسن شماعی زاده و واروژان همکاری کرد. سال 1350 ، تحولی نو در ترانه رخ داد و آن میلاد ترانه ی نوین ایران بود . این موج نوی ترانه در ایران ، با ترانه ی «قصه ی دو ماهی» شهیار قنبری آغاز شد که با صدای زیباى گوگوش به خانه ها رفت و گُل کرد.صحنه های جهانی
در زمینه ی فعالیت های گوگوش در عرصه ی بین المللی ، توسط محمود قربانی با شخصی به نام جورج کریسمس قراردادی بسته شد که او به عنوان مدیرِ برنامه های گوگوش ، کار خود را در این زمینه آغاز کرد و این اولین بار بود که یک هنرمند ایرانی ، مدیر برنامه ای در این سطح داشت و همین کار ، مقدمه ی قراردادی شد با کمپانی باکلی Barclay که مدیر آن ادی باکلی بود این قرارداد در پاییز سال 1970 امضاء شد. با درخواست این کمپانی ، گوگوش باید در پاریس اقامت می کرد تا توسط معلم های مخصوص آموزش های لازم را می دید.گوگوش با همسر و پسرش به پاریس رفت و هشت ماه در این شهر اقامت داشت و در طی این مدت موارد مربوط به صحنه و لهجه ی فرانسوی را آموخت و پس از این مدت توانست دو ترانه ی فرانسوی را به گونه ای اجرا کند که به راستی تشخیص این که خواننده غیر فرانسوی است مشکل بود . وقتی صفحه ای که این دو ترانه ی فرانسوی را در پشت و روی خود داشت به بازار آمد گوگوش در فستیوال میدم کن که یک جشنواره ی موسیقى بود شرکت کرد.

فستیوال میدم کن
شرکت کردن گوگوش در فستیوال کن ، یک واقعه ی بزرگ در زندگی هنری او بود . در این فستیوال ، خواننده های بزرگ دنیا از امریکا و اروپا شرکت داشتند و این فستیوال سه شب ادامه داشت و برنامه ی گوگوش در شب سوم بود . در این فستیوال ، پورى بنایى نیز همراه گوگوش بود.کمپانی بارکلی براى تبلیغ صفحه ی گوگوش ، یک ماشین بزرگ صفحه پُرکُنی را در مقابلِ در ورودی فستیوال قرار داده بود که همان جا صفحه را پُر کرده و به مردم می داد . در شب فستیوال ، گوگوش بسیار مورد توجه قرار گرفت و صفحه ی طلایى جایزه ی فستیوال میدم کن در سال 1971 به گوگوش تعلق گرفت و این جایزه در کنار جایزه ها و یادبودهای باکلی ، موسسه ی پخش صفحه ی پاریس قرار گرفت.

فستیوال سن رمو
دومین قرارداد خارجی گوگوش با کمپانی RCA بود . این کمپانی می خواست در زمینه ی تکثیر صفحه های گوگوش قرارداد ببندد اما گوگوش با کمپانی بارکلی قرارداد داشت و امکان بستن قرارداد باRCA ممکن نبود و همین موجب شد که کمپانیRCA قرارداد گوگوش را از کمپانی بارکلی خرید و گوگوش برای انجام قرارداد باRCA با همسر و پسرش به ایتالیا رفت. در ایتالیا قرار بر این شد که گوگوش باید هر ترانه را به پنج زبان زنده ی دنیا اجرا کند و این در قدرت و توانایى گوگوش بود که حتا بدون این که زبانی را بلد باشد می توانست ترانه را به آن زبان به بهترین شکل اجرا کند. در همین زمان نیز در ایران ، صفحه های مجله ها همه به گوگوش اختصاص داشت و همه بی صبرانه منتظرِ بازگشت گوگوش به ایران بودند. در استودیوى کمپانیRCA دوازده آهنگ فستیوال سن رمو را انتخاب کردند و گوگوش همه ی آن ها را به زبان انگلیسى خواند و بعد دو آهنگ JBeityو Sixttonliev به زبان ایتالیایى ساخته شد که قرار شدگوگوش این دو ترانه را به پنج زبان اجرا کند. در این زمان ، همه ی نشریات ایتالیا در باره ی گوگوش و فعالیت هایش می نوشتند. گوگوش با خانواده اش ، یک بارِ دیگر به ایران سفر کرد که با استقبال بی نظیر هم وطنانش رو به رو شد و نماینده گی پخش دو ترانه ی ایتالیایى گوگوش نیز به کریم چمن آرا ، مدیر شرکت بتهوون واگذار شد. گوگوش بعد از اقامت سه ماهه در ایران ، به سببِ قراردادش بهایتالیا باز گشت در حالی که مارتیک و آندرانیک نیز به عنوان اعضای ارکسترش همراه او بودند در همین دوره بود که گوگوش برای اجرای برنامه برای سفارت ایران در امریکا ، به امریکا دعوت شدو برنامه ای بسیار موفق را اجرا کرد.


فستیوال کانتاجیرو
گوگوش پس از بازگشت به ایتالیا در فستیوال کانتاجیرو شرکت کرد .این فستیوال هر شب در یک شهر ایتالیا بر پا می شد و یک فستیوال سراسری بود. در طول پنج شب آخر فستیوال ، گوگوش بسیار خوش درخشید به طوری که صفحه ی گوگوش به زبان ایتالیایى ، پرفروش ترین صفحه ی ایتالیا شد . آهنگ معروف آی بیلیو ، ترانه ی معروف همین فستیوال است که گوگوش در حالی که موهای بلندش را خیلی کوتاه کرده بود و با یک لباس ویژه که طراحی آن از خودش بود این ترانه را اجرا کرد.
بعد از این فستیوال ، گوگوش به مدت دو ماه به ایران باز گشت وبا اجرای برنامه های بی نظیر و ترانه های زیبا در اوج قرار گرفت و موهای کوتاهش در ایران به مدل موی گوگوشی معروف شد و مردم تا سال ها، موهای خود را مدل «گوگوشی»کوتاه می کردند ... هنوز هم به آن مدل مو ، گوگوشی می گویند.گوگوش پس از دو ماه اقامت در ایران به ایتالیا بازگشت تا صفحه ی سی و سه دور فستیوال سن رمو را پُر کند . این صفحه ی سی و سه دورکه به آنLP می گفتند به دو زبان ایتالیایى و اسپانیش بود. آهنگ فستیوال سن رمو ، توسط گوگوش و یک خواننده ی معروف ایتالیایى به نام نیکلا دیباری به ایتالیایى خوانده شد و همان آهنگ برای کشورهای اسپانیش زبان هم ، به زبان اسپانیش خوانده شد. در سفر گوگوش به تونس ، رئیس جمهور تونس ، مدال درجه ی یک هنر را به گوگوش اهدا کرد. بعد از این دوره گوگوش به ایران بازگشت و ترانه های زیبا و ماندگار خود را اجرا کرد ... در همین دوره ، بین گوگوش و محمود قربانی اختلاف به وجود آمد و به دنبال آن بعد از پنج سال زنده گی مشترک از هم جدا شدند. پس از جدایى ، گوگوش در ایران ماند ، وقتی از او پرسیدند که آن فستیوال ها و سفرهای خارجی چه شد ؟ گوگوش پاسخ داد : «می خواهم گوگوش ایرانى باشم تا میری ماتیو ی دوم فرانسه یا پتی پراوای دوم ایتالیا.»

ملکه ی زیبایى
با مرور همه ی این رویدادها ، به سال 1353 می رسیم ... در این سال ، رفراندومی از سوی مجله ی جوانان صورت گرفت با عنوان ملکه ی زیبایى خواننده ها ... این رفراندوم با رای مردم ، ملکه یزیبایى آواز خوانان را انتخاب می کرد ... در این سال گوگوش از طرف مردم به عنوان ملکه ی زیبایى آواز خوانان انتخاب شد.

محبوب ترین آواز خوان زن
در همین دوره ، از طرف دو مجله ی هفتگی جوانان و زن روز، هر ساله رفراندومی برگزار می شد که در این رفراندوم ها محبوب ترین آواز خوانان زن و مرد سال در دو گروه پاپ و سنتی از طرفِ مردم انتخاب می شدند .در همه ی سال هایى که این رفراندوم برگزار می شد ، گوگوش هر سال به عنوان محبوب ترین آواز خوان زن انتخاب می شد.هم چنین رفراندومی هم با عنوان بهترین ترانه ی سال برگزار می شد که در این رفراندوم هم بارها ترانه هایى که گوگوش اجرا کرده بود به عنوان بهترین ترانه ی سال برگزیده شد.

ازدواج دوم
هم چنین ، در این سال ، سوژه ی داغ نشریات دو نام گوگوش و بهروز وثوقی بود ... این دو در تاریخ بیست و چهارم آبان ماه سال 1354 ازدواج کردند ازدواجی بسیار ساده و بی سرو صدا که فقط چند تن از دوستان بسیار نزدیک شان در مراسم عقد حضور داشتند.گوگوش علاوه بر آواز خواندن و بازیگری سینما ، به فعالیت های هنری دیگری نیز مشغول بود مانند برنامه های تلویزیونى و رادیویى و شوهای مختلف.


برنامه های تلویزیونی
چشمک : گوگوش چندین سال پیاپی ، مجری برنامه ی چشمک بود.برنامه ی چشمک که یک برنامه ی موسیقى بود به کارگردانی فرشید رمزی ، از پُر بیننده ترین برنامه های تلویزیونى بود که عصر های جمعه پخش می شد.
رنگارنگ : این برنامه نیز در زمان خود از موفق ترین برنامه های هنری تلویزیون بود که عصرهای جمعه از شبکه ی دوم تلویزیون پخش می شد. برنامه ی رنگارنگ از سال 1355 آغاز شد و تا سال 1357 ادامه داشت. این برنامه به مناسبت های ویژه ، از شکل اصلی خود خارج می شد و مفصل تر و جالب تر به مردم ارائه می شد. در همه ی برنامه های ویژه ی رنگارنگ ، گوگوش مجری برنامه بود.

پنجره ها : این برنامه در سال 1356 ، جمعه شب ها پخش می شد و برنامه ای بسیار موفق بود ...گوگوش در این برنامه علاوه بر خواندن ترانه ،در تکه های نمایشى نیز بازی می کرد .
شبکه ی صفر : این برنامه کاری از حسن خیاط باشی بود که در سال 1357 ، جمعه شب ها از تلویزیون ملی ایران پخش می شد و بیننده گان بی شماری نیز داشت .دراین برنامه که طنزی جذاب و دیدنى بود ، گوگوش هم نقشِ منشی مهندس بیلى را بازی می کرد و هم به اجرای ترانه می پرداخت.


برنامه ی رادیویی
از برنامه های رادیویى ، می توان به برنامه ای به نام رادیو تعطیلی اشاره کرد که هر هفته صبح های جمعه از رادیو پخش می شد و طرفداران بی شماری نیز داشت . گوگوش و زنده یاد منوچهر نوذری ، مجریان برنامه بودند . این برنامه کاری از شاهرخ نادری بود.علاوه بر برنامه های رادیویى و تلویزیونی ، گوگوش مجری شوها وبرنامه های هنری و اجتماعی مختلفی نیز بود. یکى از این برنامه ها که هر ساله در هتل هیلتون تهران برگزار می شد، مراسم انتخاب دخترشایسته ی ایران بود . این مسابقه ، از طرف مجله ی هفته گی زن روز برگزار می شد و گوگوش در سال های 1355 ، 1356 و 1357 مجری این مسابقه ی بزرگ بود .

آخرین ترانه ها
آخرین ترانه هایى که از گوگوش در زمان قبل از انقلاب ضبط شد دو ترانه بود یکى ترانه ای به نام روزِ خوب بود ، با شعر زویا زاکاریان و دیگر ، ترانه ای به نام نعمت عشق که هر دو ترانه از کمپانی آونگ بود. ترانه ی نعمت عشق ، ترانه ی عاشقانه ای است با شعر محمد صالح علا و آهنگ صادق نوجوکی که ماجرای آن داستان عاشقانه ی پدر و مادر آهنگ ساز این ترانه است که محمد صالح علا بعد از شنیدن آن این شعر را گفت و ترانه ی نعمت عشق ساخته شد. مجله ی جوانان در سال 1356 ، مطلبی در مورد این ترانه ی عاشقانه چاپ کرده بود.

ادامه در پست بعد -->
googoosh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 11 کاربر تشکر کردند از googoosh برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 11-08-2010, 04:20 AM   #3
googoosh
تازه وارد
 
googoosh آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2010
جنسیت: زن
نوشته ها: 45
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 96
تشکر شده 224 مرتبه در 56 پست
امتیازها: 1,935, سطح: 26
امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26
صعود به سطح بالا: 35%, 65 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
پیش فرض

فصل تو ، فصل شکفتن
گوگوش از نظر اخلاقی ، انسانی ساده و وارسته است ، بزرگ ترین حُسن او این است که خودش است و بسیار دل رحم و مهربان و دل سوز است.
زویا زاکاریان همکار و دوست نزدیک گوگوش ، در باره اش می گوید : »مارتیک ما را به هم معرفی کرد ، به هم نگاه کردیم ، دست دادی مو از سر رسم و عادت لبخندی زدیم و هر دو هم زمان گفتیم : خوش وقتم . نشستیم رو به روی هم ، این گوگوشی نبود که من در برنامه های تلویزیونى دیده بودم این دخترک هزار بار مهربان تر و دوست داشتنی تر ازخواننده ی محبوب کشور ما بود .لطف کودکانه اش ، آدم رااز مقوله ی ترانه و موسیقی و آواز جدا می کرد و می بُرد تا ته طراوت پنج و شش ساله گی و نازک تر و شفاف تر از آن بود که به تحلیل قلم خبرنگاران نشریه ی زنانه و آن روزنامه ی مردانه و آن یکى مجله ی همگان در بیاید ...

راویان اخبار برای فروش کالای خود ، دوست داشتند او را در زنده گی خصوصی ، زنی افسرده و مظلوم و ستم کشیده معرفی کنند.خوب گویا ما مشرقی ها ، همه چیز را از دریچه ی ترحم و دل سوزی زیباتر می بینیم اما او نه مظلوم بود و نه مغبون ، زیرا هر کسی که به او با ناخالصی و سوء نیت نزدیک می شد خودش در درجه ی اول لطمه می دید یا ضرر می کرد دوست نداشت کسی او را بزرگ تر از آن چه که هست به مردم معرفی کند.او هرگز برای خودش رزومه های کتبی و شفاهی و مدرکِ تحصیلى دروغین نتراشید .پرونده ی بی نیازی و آزاده گی اش بالاتر از قله های این اطوارهای نازل و معمولی پرواز می کرد و هیچ وقت هم با وصله زدن خودش به دامن این و آن گروه سیاسی و آن دسته ی بزمی و یا رزمی برای هنرش حمایت کننده نتراشید ، قدش بلندتر از آن بود که شخصیتى یا گروهی بتواند برایش سرسایه شود. آن وقت این سروِ هنر و این کوهِ اعتماد به نفس ، صد و پنجاه وهشت سانتی متر قد و چهل و پنج کیلو وزن بیش تر نداشت.جالب ترین و مهم ترین خاصیت گوگوش از نظرِ من ، قوه ی تمیز او در کار هنریش بود . گوگوش اَوَلن فرق بین عشق ورزیدن به هنر و شهوت را به درستی می دانست عشق به معنی تلاش مداوم از راه درست برای پیشرفت ، و شهوت به معنیِ انجام هر کاری و رفتن به هر جایى به هر قیمت برای کسب شهرت . گوگوش ، عشق را تا بی نهایت داشت و شهوت ورزیدن در هنر را از وجودش ریشه کن کرده بود.»

ازدواج سوم

گوگوش در سال 1356 ، با آقایى به نام همایون مصداقی که صاحبِ چندین شرکت بیمه بود آشنا شد و بعد از مدتی با وی ازدواج کرد. تا چندین ماه قبل از انقلاب و در روزهای حکومت نظامی در ایران ، که کارهای هنری و به ویژه موسیقى تعطیل بود گوگوش به همراه همسرشبه فرانسه رفت و بعد از آن به سویس رفت که به پسرش که در آن جا درس می خواند سر بزند. پس از چندی ، برای افتتاح یک کلاب به لس انجلس دعوت شد که اقامت شان در لس انجلس دو ماه و نیم طول کشید و در همان زمان نیز نظام حاکم بر ایران دچار دگرگونی شد . جریانات کمپ دیوید ، رفتن شاه فقید از ایران ، بسته شدن فرودگاه مهرآباد و ورود خمینى به ایران باعث شد که اوضاعِ ایران به کُلی تغییر یابد و به دنبال این تغییر ودگرگونی ، گوگوش که در لس انجلس به سر می بُرد دچار نوعی بلاتکلیفى شد . از طرفی ، نه پولی به همراه خود آورده بود که با آن زنده گی خود را بگذراند و همه ی اموالش در ایران بود و نه می توانست به ایران باز گردد ومثل سابق برنامه اجرا کند ، چون در نظام جدید حاکم بر ایران آواز خواندن برای خانم ها به کُلی ممنوع بود و با هنرمندان رژیم گذشته به خصوص باخانم های آواز خوان رفتار خوبی نمی شد و عین حال ، اطرافیانش به او می گفتند که اگر به ایران برگردی اعدام خواهی شد. این دلایل سبب شد که گوگوش در لس انجلس بماند و بدین ترتیب ، یک شب اجرای برنامه در کلاب تازه افتتاح شده ، به پانزده برنامه کشیده شد و این درحالی بود که حتا دست مزدش را نیز نپرداختند. گوگوش و همسرش به ناچار ، با یاری یکى از دوستان شان به نیویورک رفتند و دو ماه و نیم هم در نیویورک اقامت داشتند و در این جا گوگوش با یک تصمیم ناگهانی ، قصد باز گشت به ایران را کرد و بدون این که به فکر عواقب این کار باشد به ایران باز گشت.

امان از روز ِ بی روزن
پس از ورود گوگوش به ایران ، به سفارش یکى از همکارانش به نام مسعود فرد منش که آن روزها شغل بسیار مهمی در فرودگاه مهرآباد داشت بدون این که به او آزاری برسانند از فرودگاه به منزل مادرش رفت چون خانه ی شخصی اش را به خوابگاه دانشجویان واگذار کرده بودند. اوایل سال 1358، گوگوش به زندانِ اوین احضار شد ، نه تنها گوگوش ، بلکه چندین هنرمند دیگر نیز به همراه او توسط اطلاعیه ای که در روزنامه های کیهان و اطلاعات چاپ شده بود برای باز جویى احضارشدند.این بازجویى ها چهار بار پشت هم اتفاق افتاد تا این که درآخرین بازجویى که بعد از تعطیلات نوروز 1359 بود از گوگوش تعهد گرفتند که تحت هیچ شرایطى فعالیت هنری نداشته باشد ، و به عبارتی ، صدا ، تصویر و حضورش قدغن شد. بعد از این ماجرا ، یک بار دیگر هم به کمیته ی هفت حوض نارمک احضار شد و باز هم بار دیگر به دایره ی منکرات احضارش کردند به ساختمانی در خیابان وُزرا . پس از بازجویى ، یک ماه در زندان به سربُرد که این دوره ی زندان ، با بازجویى های مکرر شبانه همراه بود از ساعت نه شب تا سه نیمه شب. پس از رهایى از زندان ، زنده گی گوگوش در روزهای جنگ و پس از آن در سکوت و انزوا سپری می شد و بعد از دوازده سال زندگی مشترک با همایون مصداقی ، در سال 1368 از هم جدا شدند.

در این دوران که گوگوش در ایران به سر می بُرد ، قرار شد که درامریکا فیلم و سریالی بر اساس زنده گی گوگوش ساخته شود که حتا سناریوی آن را یکى از معروف ترین چهره های تلویزیون ایران نوشته بود و با کامبیز پسر گوگوش هم در این زمینه صحبت و مذاکره شده و مقدمات کار نیز فراهم شده بود ، اما بنا به دلایل مختلف این فیلم و سریال ساخته نشد.

تاجیکستان
مردم تاجیکستان ، علاقه ی زیادی به گوگوش دارند و مداوم کارهای هنری و زنده گی او را دنبال می کنند این عشق به گوگوش تا جایى ست که آقای امامعلی رحمانف ، رییس جمهور تاجیکستان ،روز تولد گوگوش را در تاجیکستان روزِ ملی اعلام کرد و در این روز جشن های ملی در سراسر تاجیکستان برپا می شود و تلویزیون ملی تاجیکستان ، برنامه های ویژه ای به مناسبت میلاد گوگوش پخش می کند.در سال 1369 ، آقای محی الدین عالم پور از تاجیکستان ، به دلیلِ عشقِ مردمش به گوگوش به ایران آمد شاید که بتواند گوگوش راپیدا کند و خبری از او برای مردم تاجیکستان تهیه کند. آقای عالم پور پس از جست و جو و تلاش بسیار ، گوگوش را دید و پس از سال ها ، مصاحبه ای با این هنرمند بزرگ انجام داد و عکس های جدیدی از او گرفت و به مردم تاجیکستان پیشکش کرد.وی زمانی که به تاجیکستان بازگشت ، این مصاحبه را به صورت کتابی به نام مسافر راه عشق منتشر کرد. یک سال بعد ، کتاب دیگری از آقای عالم پور در باره ی زنده گی گوگوش منتشر شد با نام روزگار تلخ و شیرین گوگوش که این کتاب مورداستقبال شدید مردم تاجیکستان و فارسی زبانان آسیای میانه قرار گرفت .آقای عالم پور ، در زمستان سال 1995 میلادى به ضرب گلوله ی فردی ناشناس ، از دنیا رفت . روحش شاد.

همسفر
در سال 1379 کتابی به نام همسفر ، کاری از حامد حمیدا ، درایران منتشر شد .حمیدا در این کتاب ، متن بیش ترِ ترانه هایى که گوگوش اجرا کرده را گرد آوری کرده بود اما فقط متن ترانه ها ، و نه تنها به اسمِ گوگوش اشاره ای نشده بود بلکه از نام شاعران و آهنگ سازان این ترانه ها هم اثری نبود.این کتاب از طرف انتشارات حمیدا به بازار آمد و فروش بسیار بالایى داشت و به چاپ دوم و سوم هم رسید.


وقت خوش پرواز
گوگوش هم چنان در سکوت و انزوای خویش زنده گی می کرد تا این که درسال 1370 با مسعود کیمیایى کارگردان صاحب نام سینماى ایران ، ازدواج کرد و پس از نُه سال که از زنده گی مشترک شان می گذشت اتفاق تازه ای در زنده گی اش رُخ داد.یک شرکت فیلم سازی در ایران ، از طریق مسعود کیمیایى، پیشنهاد بازی در فیلم به او داد .گوگوش تعهد کرده بود که هیچ گونه فعالیت هنری نداشته باشد اما قرار نبود که این فیلم ها در ایران تهیه شود.گوگوش پیشنهاد بازی در فیلم را پذیرفت و قرارداد بازی در چهارفیلم بسته شد . تهیه کننده ی فیلم ها به گوگوش گفت که باید بیرون از ایران کار کنیم تا جلوی مزاحمت ها و اشکالاتی که می تواند پیش بیایدگرفته شود ، گفت ، بهتر است این جا نباشیم کار را تمام می کنیم و این ها را درمقابل عملِ انجام شده قرار می دهیم ، یعنی همان کاری که برای دیگر هنرمندان قدیمی کرده بودند بعد از بسته شدن قرار داد فیلم ، صحبت کنسرت را پیش کشیدند و قرار داد کنسرت نیز در ایران بسته شد و گوگوش بعد از پرداخت مبلغ مالیاتی که به وزارت دارایى بدهکار بود موفق به گرفتن گذرنامه شد. هدایت فیلم ، بعد از امضای قرارداد ، خود را کنار کشید و گوگوش را به شخصی به نام منوچهر خوش زبان سپرد .خوش زبان ابتدا با نام دیگری به گوگوش معرفی شد با این شرح که ، این آقا در کانادا اقامت دارند و امور مربوط به سفر ما را انجام می دهند.
گوگوش در این باره می گوید : «من اولین بار او را در مقابل اداره ی گذرنامه دیدم ، آمده بود که به گفته ی خودش ، پاسپورت مرا بگیرد و همان روز برای گرفتن ویزا به سفارت کانادا ببرد ، بعد ها خبردار شدم که به جای من در پاسپورتم امضا کرده ، یعنى نوشته بود گوگوش ... در حالی که امضای من گوگوش نیست ، بعد هم با پاسپورت من رفته بود به پاریس تا برای برگزاری ی کنسرت قرارداد ببندد و بعد از دو سه روز هم برگشته بود ایران. بعدها که در کانادا بودیم یک آقایى به نام عباس ، سرو صدایش در آمد که گوگوش از طرف جمهوری اسلامی آمده و قبلش هم می خواستند با من قرارداد ببندند که من این کار را نکردم .بعد از سر وصدای این آقا در پاریس بود که من فهمیدم آقای خوش زبان به جای رفتن به سفارت کانادا به فرانسه رفته وپاسپورت مرا هم نشان این و آن داده که ببینید گوگوش دارد می آید واین هم پاسپورتش.« گوگوش در برابر عمل های انجام شده ی زیادی قرار گرفت . بعد از رسیدن به کانادا ، توسط یکی از دوستان دوره ی کودکی مسعود کیمیایى که همسرش یک وکیل امریکایى بود ، قرارداد فارسی که در ایران بسته شده بود را به انگلیسی برگرداندند و در ترجمه ی انگلیسی ، بعضی از موارد قرارداد هم تغییر کرد و قراردادی برای پنجاه و دو کنسرت در یک سال بسته شد.
گوگوش در بین اجرای کنسرت ها ، برای بازی در قیلم ، به همراه شوهرش مسعود کیمیایى به کوبا رفتند و دو ماه در آن جا بودند تا این که تهیه کننده ی فیلم خبر داد که اجازه ی ساخت فیلم را نمی دهند و به این ترتیب ، موضوع فیلم و بازی گوگوش در آن منتفی شد.
گوگوش در بدو ورودش به کانادا ، آلبومی به نام زرتشت ضبط کرد که آهنگ های این آلبوم در ایران ضبط شده بود اما صدای گوگوش برای این آلبوم درکانادا ضبط شد. این آلبوم توسط منوچهر خوش زبان با کمپانی به نام کیااینترتینمنت به بازار عرضه شد. کمپانی کیا اینترتینمنت ، چندی بعد به نوا مدیا تغییر نام داد !! گوگوش در طول یک سال و چند ماه ، کنسرت های با شکوه اش را در امریکا ،کانادا ، اروپا و دوبی اجرا کرد

گوگوش در غربت نیز گرفتار آدم های نا بکار و قرار دادهای عجیب و غریب شد و از سال 2003 تا 2005 باز هم در سرزمینى دیگر و به نوعی دیگر آواز خواندن او قدغن شد .
سرانجام در تابستان سال 2005 ، صدای گوگوش برای بار دوم آزادشد و گوگوش در هفدهم سپتامبر سال2005 کنسرت بسیار با شکوهی در سالن فروم لس انجلس برگزار کرد.

گوگوش از سال 2003 تا 2005 سه آلبوم ترانه به دوست داران خود پیشکش کرد.
گوگوش دو نوه ی زیبا به نام های دارا و مایا دارد و مایا کوچولو ، شباهت زیادی به کودکی گوگوش عزیز دارد.

عشق به گوگوش

امروز که گوگوش در امریکاست ، طرفداران و عاشقان بی شمار او در ایران از هر سن و سالی همراه اویند . اینان با وجود این که کیلومتر ها از گوگوش دورند ، نه می توانند به کنسرت هایش بروند و نه می توانند لحظه ای او را از نزدیک ببینند اما همیشه و هر لحظه به یادش هستند و روز و شب شان با صدای زیبای او سپری می شود.
این عاشقان ، گاه احساسات و عشق خود به گوگوش را بر در و دیوار شهر و یا کنار دریا ، بر روی شن های ساحل ، روی تی شرت ها و یا وسایل تزیینى منزل ، و نقاشی کردن چهره ی گوگوش بازتاب می دهند .

البومهای شاه ماهی ایرانیان گوگوش:

01:اگه بمونی اگه نمونی 1996_1375 پارس ویدئو

02:آخرین خبر 2004_1383 کلتکس رکوردز
03:کنسرت گوگوش و چند لطیفه با لهجه شیرین او 1993_1372 ترانه رکوردز
04:کنسرت کانادا 2001_1380 کیا
05:در امتداد شب 1996_1375 ام.زد.ام رکوردز
06:فصل تازه 1991_1370 ترانه رکوردز
07:عاشقانه ها 2000_1379 کلتکس رکوردز
08:حجم سبز 2010_1389 سنتری رکوردز
09:گوگوش 1 جاده 1990_1369 کلتکس رکوردز
10:گوگوش 2 مرداب 1990_1369 کلتکس رکوردز
11:گوگوش 3 دوماهی 1990_1369 کلتکس رکوردز
12:گوگوش 4 دو پنجره 1990_1369 کلتکس رکوردز
13:گوگوش 5 کویر 1990_1369 کلتکس رکوردز
14:مانیفست 2005_1384 ام.زد.ام رکوردز
15:منو گنجشکای خونه پارس ویدئو
16:کوه پارس ویدئو
17:نیمه گمشده من 1991_1370 ترانه رکوردز
18:پل 1992_1371 ترانه رکوردز
19:کیو کیو بنک بنگ 2002_1381 ترانه رکوردز
20:ستاره آی ستاره 1996_1375 ترانه رکوردز
21:ولوم 1 1998_1377 ام.زد.ام رکوردز
22:ولوم 2 1998_1377 ام.زد.ام رکوردز
23:ولوم 3 1998_1377 ام.زد.ام رکوردز
24:ولوم 4 1998_1377 ام.زد.ام رکوردز
25:ولوم 5 1998_1377 ام.زد.ام رکوردز
26:ولوم 6 1998_1377 ام.زد.ام رکوردز
27:اهنگهای طلایی گوگوش 2000_1379 ترانه رکوردز
و البومهای مشترک
1:گوگوش و داریوش مسبب کلتکس رکوردز
2:گوگوش و مهرداد شب سپید 2008 ام.زد.ام رکوردز
3:گوگوش و مهرداد عکس فوری 2004 کلتکس رکوردز
4:گوگوش و شهریار قنبری شناسنامه 1 یادم باشه یادت باشه 1993_1372 پارس ویدئو
5:گوگوش و شهریار قنبری شناسنامه 2 حرف 1993_1372 پارس ویدئو
6:گوگوش و حسن شماعی زاده و مازیار 1993_1372 پارس ویدئو

فایقه اتشین را پدرش از کوچکی گوگوش صدا میکرد بزبان ترکی به گنجشک ، گوش میگویند چون ریزه بود و ورجه وورجه میکرد . گوگوش 2 ساله بود که صابر اتشین مادرش را طلاق داد و خودش دخنرش را نگهداشت . صابر با برادرش و چند نفر دیگر در کاباره شکوفه نو ( پشت این کاباره شهر نو بود که فاحشه خانه رسمی بود )برنامه اکروبات و رقص های قفقازی بین برنامه خوانندگان اجرا میکردند . بر خلاف اینکه این کاباره در جنوب شهر و محل بدنامی بود ولی خواننده های معروف در انجا می خواندند در نتیجه مردمبالای شهر و از طبقه خوب برای دیدن برنامه انجا می رفتند . چون پدر گوگوش کسی را نداشت که در خانه از گوگوش مواظبت کند او را از اول شب با خودش به کاباره میبرد و در پشت صحنه می نشاند تا نیمه های شب که برنامه اش تمام می شد او را خواب الود بخانه میبرد دخترک تا وقتی بیدار بود از پشت صحنه برنامه ها را نگاه میکرد . برنامه اکروبات صابر کمدی بود . و گوگوش هم دختر تیز و باهوشی بود یکشب صابر به او میگوید که بدود بیاید روی صحنه و از سر و کول پدرش بالا برود . او هم اینکار را کرد . صابر چاق بود و شلوار اکروبات هم گشاد و اطلسی بود و کمرش مثل پیژاما کش داشت . صابر دخترش را از روی شانه اش بر میدارد و میکند توی شلوارش . گوگوش 3 ساله که قبلا با پدر تمرین کرده بود انچنان توی شلوار به پای پدر میچسبید که با انهمه حرکت پدر کنده نمیشد و ناگهان پدر دوباره او را از شلوارش بیرون میکشید . مردم خیلی برای گوگوش کف میزدند . چون صابرعلاقه مردم را به این دخترک کوچک دید به توصیه صاحب کاباره او را هم وارد کارهای اکروبات کرد گوگوش شعر های خواننده ها را هم یاد گرفته بود و بدستور پدر روی صحنه هم اجرا می کرد . کار بجایی رسید که مردم بخاطر این دختر بچه و استعداش میامدند به کاباره . دستمزد گروه اتشین چند برابر شده بود . وقتی به سن رفتن به دبستان رسید ،مجبور بود مشقش را پشت صحنه بنویسد و چون تا نیمه های شب باید برنامه اجرا میکرد در نتیجه نزدیک صبح میخوابید و نمیتوانست به مدرسه برود . پدر برایش معلم خصوصی گرفت و گوگوش هرگز نتوانست مثل یک بچه عادی زندگی کند . گوگوش ستاره شده بود و در پیش چشمان مردم رشد میکرد . صبح های جمعه هم در سینما برنامه هایی برای کودکان میگذاشتند و پدرش او را میبرد در ان برنامه هابخواند . برایش کنسرت ها ترتیب داد ولی تمام پول را پدر برمیداشت هیچ قانونی نبود که از این بچه حمایت کند . زن پدر گوگوش رفتار بسیار بدی با او داشت و بارها او را کتک میزد و گوگوش هم سخت از پدرش میترسید . دیگر دختر جوانی شده بود که در کاباره میامی که مال قربانی بود و پسرش محمود قربانی مدیر داخلی اش بود طبق قراردادی که پدرش بسته بود باید برنامه اجرا میکرد . انجا عاشق محمود قربانی شد . پدرش سخت مخالف بود ولی قربانی او را عقد کرد و گوگوش فکر کرد از ستم پدر ازاد شده . این بار قربانی پولهایش را نمی داد گوگوش پسرش را بدنیا اورد که نمیتوانست از او مراقبت کند . پرستار بچه او را بیشتر میدید مادر شبها در کاباره باکارا هم با قراردادی که شوهرش بسته بود باید برنامه اجرا میکرد . شبها بیدار و طول روز در خواب . قربانی به او زور میگفت و حتی کتکش هم میزد . در فیلم هم بازی میکرد کنسرتهای خارج از کشور هم باید میرفت . خسته شده بود . کار اختلاف با شوهرش بالا کشید . از شوهرش جدا شد بدون یکشاهی و حالا فقط در باکارا میخواند و در فیلم بازی میکرد که با بهروز وثوقی اشنا شد . عاشق هم بودند و ازدواج کردند . شرط بهروز این بود که دیگر در کاباره نخواند . گوگوش به کاباره نرفت ولی ارباب که امضای او را در قرارداد داشت برایش حکم جلب گرفت که زندانی اش کنند . ارباب شوهر جمیله رقاص معروف عربی ان زمان بود و مافیای عجیب و وحشتناکی دلشت . بهروز ناراحت بود و گوگوش نمیخواست به زندان برود با ناراحتی از هم جدا شدند چون گوگوش نمیخواست بهروز را اینهمه ناراحت و عصبی ببیند . تازه داشت پولش را خودش استفاده میکرد که انقلاب شد . ان زمان گوگوش برای احرای برنامه به امریکا امده بود . پولش هم تمام شده بود خانه ای داشت در تهران تصمیم گرفت برگردد وقتی به ایران امد از همان فرودگاه گرفتندش . خیلی به او توهین کردند نا مادری اش رفت پیش ایت الله طالقانی و دست به دامن او شد او باعث ازادی گوگوش شد دیگر حق نداشت بخواند . پولی در بساط نداشت وضعش خیلی بد بود مسداقی که پولدار بود با او ازدواج کرد . ولی تنهایی . در خانه نشستن و اینکه بعلت محبوبیت حتی نمیتوانست پایش را از خانه بیرون بگذارد کشاندش به استفاده زیاد از قرص های ارامبخش .اختلاف با شوهرش بالا گرفت و دوباره کتک خورد . .جدا شد . بی پولی وتنهایی . جدا بودن از یگانه پسرش زندگی را سخت تر کرد . کیمیایی که دوست مشترک او و بهروز بود امد سراغ اش . زندگی شان را شروع کردند . فیلمهای کیمیایی پولساز نبود هیچ تهیه کننده ای هم حاضر نبود میلیونها سرمایه گزاری کند برایش . شروع کردند به قرض کردن . شدیدا بدهکار بودند . طلبکار که ادم با نفوذی بود و از طرفی پولش را میخواست پیشنهاد کرد که پاسپورت و ویزای خروج برای گوگوش میتواند بگیرد بشرطی که خودش برای او در خارج برنامه بگذارد . قبول کردند چون کیمیایی سناریویی داشت که میخواست ان را بسازد و با پولی که قرار بود ان شخص به گوگوش بدهد میتوانستند این فیلم را در کوبا بسازند . ( برای 10 اجرا در کانادا و امریکا 3 میلیون دلار ) گوگوش امد برنامه هایش در استادیوم های چند هزار نفره جای سوزن انداختن نبود . به گوگوش یک میلیون داد و قرار شد بقیه را بعدا بدهد کیمیایی با بیشتر پولها رفت کوبا که مقدمات را تهیه کند . قرار بود گوگوش هم بازی کند بعد از کلی خرج در کوبا وقت شروع فیلمبرداری از طرف دولت اجازه ندادند . کیمیایی دست از پا درازتر برگشت . اقای کنسرت گذار 2 میلیون پول گوگوش را برداشت امد ایران . گوگوش خانه کوچکی خرید در کانادا و الان انجا زندگی میکند .کیمیایی هم با مقداری پول و پسرش پولاد برگشت ایران و گاهی میاید کانادا . تمام دلخوشی گوگوش حالا شده نوه اش و پسرش که مجبور شد خانه ای برای او بخرد و بزندگی پسرش سرو سامانی بدهد . دارد چندین اهنگ تازه اماده میکند . در هنرمندی گوگوش شکی نیست . او استثنای عجیبی است در مقابل مردم تبدیل به یک پارچه احساس میشود . سلین دیان امده بود کنسرتش و از او بنام یک اوازه خوان
استثنایی نام برده بود.

. این داستان زنی است که از 53 سال زندگیش ، 50سال است مطرح است ول
ی همیشه مردی در زندگیش اصل تلاشش را گرفته . از پدر تا شوهر و پسر . یک زن ایرانی بجرم زن بودن چقدر باید بپردازد ؟ به امید ازادی تمام زنان دنیا .

googoosh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 12 کاربر تشکر کردند از googoosh برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 11-08-2010, 04:21 AM   #4
googoosh
تازه وارد
 
googoosh آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Nov 2010
جنسیت: زن
نوشته ها: 45
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 96
تشکر شده 224 مرتبه در 56 پست
امتیازها: 1,935, سطح: 26
امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26 امتیازها: 1,935, سطح: 26
صعود به سطح بالا: 35%, 65 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35% صعود به سطح بالا: 35%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
پیش فرض


شاه ماهی موسیقی ایران بی شک کسی جز گوگوش نیست کسی که به خاطر سکوت بیست و دو ساله اش مورد توجه همگان بویژه هنرمندان و نویسندگان بوده و علاوه بر نوشتن کتابهایی در مورد او و زندگیش و ساختن فیلم ، بسیاری از ترانه های او نیز بازسازی شده و توسط خوانندگان زیادی مجددا اجرا شده است مثل ابی ، مارتیک ، هاتف ، نوش آفرین ، شهرزاد سپاهانلو و... حتی « گنایا کوبی » خواننده سوئدی نیز ترانه « صدای پا » را به فارسی اجرا کرده است و شهبال شب پره برای « گروه سیلوت » ترانه ای با نام « پلی به گذشته ها » در مورد گوگوش ساخته است . همه این توجهات مرهون شناختی است که در طول سالهای سکوت ، دیگران نسبت به گوگوش و کارهای او پیدا کرده اند. فائقه آتشین ملقب به گوگوش در 18 بهمن 1329 در خیابان سرچشمه تهران از پدر و مادر آذربایجانی که از مهاجران آذربایجان شوروی سابق بودند متولد شد. نام فائقه را بر وزن نام مادرش فائزه برای اوانتخاب کردند. در سن دو سالگی پدر و مادرش از هم جدا شدند.گوگوش یک برادر تنی کوچکتر داشت که در سن 24 سالگی براثر رماتیسم قلبی درگذشت و سه برادر ناتنی ازپدرش و یک برادر و یک خواهر ناتنی از مادرش که بعد از جدایی با یک مردکلیمی ازدواج کرده بود دارد. درهمسایگی آنها یک خانواده ارمنی زندگی می کردندکه او را ازکودکی با نام گوگوش صدا می زدند و با اینکه گوگوش معمولا اسم مرد ارمنی است اما این اسم برای همیشه ماندگار شد و بعدها که اوکار هنری را شروع کرد همین اسم را روی خودش گذاشت. پدر او صابرآتشین درکار نمایش بود و در آن سالها در سقاخانه ها برنامه اجرا می کرد در سالهای کودکی گوگوش همراه پدرش به محل کار او می رفت وتا سه سالگی همکار پدرش در عملیات آکروباتیک روی صحنه بود و در سه سالگی با شیرین زبانی و استعداد زیاد نشان دادکه چگونه میتواندکارآوازه خوانان و رقصندگان حرفهای را تقلیدکند وکم کم در برنامه های پدرش نقش اصلی را پیدا کرد و دو برابر پدرش دستمزد می گرفت.گوگوش در سن 8 سالگی کارخوانندگی را در برنامه های صبح جمعه رادیو ایران شروع کرد پس از آن در سنین نوجوانی شروع به اجرای برنامه درکاباره های بزرگ تهران کرد. اولین کاری که به طور مستقل اجرا کرد ترانه قصه وفا ساخته پرویزمقصدی بود. دراوخر دهه 50 همراه باگسترش استفاده از تلویزیون و برنامه های موسیقی و رقص ، این دستگاه ارتباطی جدید فضای جدیدی برای هنرنمایی های گوگوش بوجود آورد و او از این طریق توانست به مشهورترین خواننده آن دوران تبدیل شود. دامنه شهرت گوگوش و محبوبیت او خیلی سریع از مرزهای ایران فراتر رفت و درکشورهای فارسی زبان دیگر مثل افغانستان و تاجیکستان محبوبیت زیادی پیدا کرد. برای خیلی از علاقمندان و مردم در این کشورها گوگوش یکی از برجسته ترین سمبل های هنرایرانی و هنرمندی بودکه راه را برای شناسائی دیگران بازکرد. در دوران پربار اما کوتاه فعالیت های حرفه ای گوگوش درعرصه موسیقی پاپ در ایران او با ترانه سرایان و آهنگسازان متعددی همکاری کرده است که اکثرآنها شاید بهترین آثارخود را به زبان گوگوش و با کمک خلاقیت و توانائی های ویژه او توانستند به آهنگ های به یادماندنیتبدیل کنند. واروژان ، پرویزمقصدی ، جهانبخش پازوکی ، حسن شمائی زاده ، شهریارقنبری و ایرج جنتی عطائی هریک دوره ای کوتاه یا بلند اما بسیار موفق از همکاری با گوگوش را تجربه کرده اند. از یادگارهای گوگوش برای دختران ایرانی شلوار پسرانه و موی کوتاه پسرانه معروف به موی گوگوشی بود.گوگوش بعد از انقلاب ازصحنه هنر دور شد و با وجود همه فشارها و شایعات ازایران خارج نشد و حتی یکبار نیزکه برای دیدن فرزندش کامبیزقربانی از ایران خارج شده بود مجددا به ایران بازگشت تا اینکه در سال 1379 بعد از22 سال سکوت ، اولین کنسرت خود را در ترنتوی کانادا به روی صحنه برد و با آلبوم زرتشت شعری از نصرت فرزانه و آهنگی از خود گوگوش وگیتار بابک امینی به عالم هنر بازگشت.

googoosh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 9 کاربر تشکر کردند از googoosh برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 11-08-2010, 09:00 AM   #5
Ali Joon
کاربر ویژه
 
تاریخ عضویت: Oct 2010
سن: 25
جنسیت: مرد
نوشته ها: 620
بازیکن برتر در بازی های: Tournaments Won: 1

تعداد تشکر ها از سایرین: 1,133
تشکر شده 2,562 مرتبه در 836 پست
امتیازها: 8,778, سطح: 63
امتیازها: 8,778, سطح: 63 امتیازها: 8,778, سطح: 63 امتیازها: 8,778, سطح: 63
صعود به سطح بالا: 10%, 272 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 10% صعود به سطح بالا: 10% صعود به سطح بالا: 10%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
پیش فرض

گوگوش و شجریان


Ali Joon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 8 کاربر تشکر کردند از Ali Joon برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 08-09-2011, 12:56 AM   #6
E.K.H
نجبادی اصیل
 
E.K.H آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jul 2010
محل سکونت: نجباد ، مجاهد ، بیشه
سن: 25
جنسیت: مرد
نوشته ها: 1,871
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 5,596
تشکر شده 5,209 مرتبه در 1,614 پست
امتیازها: 34,383, سطح: 100
امتیازها: 34,383, سطح: 100 امتیازها: 34,383, سطح: 100 امتیازها: 34,383, سطح: 100
صعود به سطح بالا: 44%, 5,617 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 44% صعود به سطح بالا: 44% صعود به سطح بالا: 44%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
E.K.H به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض تصوير شناسنامه گوگوش

ايا تصوير شناسنامه فائقه آتشین معروف به گوگوش رو ديدين؟صفحه اولصفحه دوم


البته میگن این شناسنامه مال زمانی که گوگوش برگشته بوده ایران و به خاطر ازدواج با
مسعود كيميايي بوده که مجبور شدن شناسنامه جمهوری اسلامی بگیرن
__________________
هیچ سنگی نشود سنگ صبورت آقا
تکیه بر کعبه بزن کعبه تحمل داردE.K.H آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 11 کاربر تشکر کردند از E.K.H برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 02-07-2012, 08:52 PM   #7
soheil
پیشکسوت نجباد
 
soheil آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Jul 2010
محل سکونت: نجف آباد شهر علم و ایثار
جنسیت: مرد
شهرت: ســــــــــهیل
وضعیت تاهل: مجرد
متولد: 26 خرداد
نوشته ها: 6,276
بازیکن برتر در بازی های: گوله پیچ Champion! سیارات Champion! عصبانی در هوا Champion!
Tournaments Won: 1

تعداد تشکر ها از سایرین: 25,613
تشکر شده 32,970 مرتبه در 7,639 پست
امتیازها: 37,292, سطح: 100
امتیازها: 37,292, سطح: 100 امتیازها: 37,292, سطح: 100 امتیازها: 37,292, سطح: 100
صعود به سطح بالا: 73%, 2,708 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 73% صعود به سطح بالا: 73% صعود به سطح بالا: 73%
فعالیت: 1%
فعالیت: 1% فعالیت: 1% فعالیت: 1%
پیش فرض

نقل قول:
نوشته اصلی توسط e.k.h نمایش پست ها
ايا تصوير شناسنامه فائقه آتشین معروف به گوگوش رو ديدين؟صفحه اولصفحه دوم


البته میگن این شناسنامه مال زمانی که گوگوش برگشته بوده ایران و به خاطر ازدواج با
مسعود كيميايي بوده که مجبور شدن شناسنامه جمهوری اسلامی بگیرن
الان امروز فکر کنم رفت تو سن 62 سالگی
__________________
محمد ﷺ

soheil آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 8 کاربر تشکر کردند از soheil برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 02-07-2012, 10:43 PM   #8
Ali.kp
نجبادی اصیل
 
Ali.kp آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Aug 2011
محل سکونت: شیراز
جنسیت: مرد
وضعیت تاهل: مجرد
متولد: 05/10
نوشته ها: 1,434
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 22,702
تشکر شده 5,834 مرتبه در 1,414 پست
امتیازها: 78,833, سطح: 100
امتیازها: 78,833, سطح: 100 امتیازها: 78,833, سطح: 100 امتیازها: 78,833, سطح: 100
صعود به سطح بالا: 30%, 21,167 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 30% صعود به سطح بالا: 30% صعود به سطح بالا: 30%
فعالیت: 0%
فعالیت: 0% فعالیت: 0% فعالیت: 0%
Ali.kp به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض

قابل توجه دوستان گوگوش تا سال 79 تو ایران زندگی میکرده
__________________

فقر، همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفته ی یک کتابفروشی می نشیند...
فقر، تیغه های برنده ی ماشین بازیافت است،که روزنامه های برگشتی را خرد می کند...
فقر، کتیبه ی سه هزار ساله ای است که روی آن یادگاری نوشته اند...
فقر، پوست موزی است که از پنجره ی یک اتومبیل به خیابان انداخته می شود...
فقر، همه جا سر می کشد...
فقر، شب را ” بی غذا ” سر کردن نیست...
فقر، روز را ” بی اندیشه” سر کردن است.»


علی شریعتی
Ali.kp آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 8 کاربر تشکر کردند از Ali.kp برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 08-27-2013, 12:56 AM   #9
سعید
تازه وارد
 
تاریخ عضویت: Oct 2010
جنسیت: مرد
نوشته ها: 42
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 1,218
تشکر شده 635 مرتبه در 170 پست
پیش فرض

هم سن مادربزرگ منه

ولی این کجا و نه نه دایی ما کجا
سعید آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 4 کاربر تشکر کردند از سعید برای ارسال پست مفیدش :
قدیمی 08-27-2013, 05:29 AM   #10
anoosh
پیشکسوت نجباد
 
anoosh آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Apr 2010
محل سکونت: در غربت
جنسیت: مرد
وضعیت تاهل: مجرد
متولد: 6 مرداد
نوشته ها: 8,031
بازیکن برتر در بازی های:
تعداد تشکر ها از سایرین: 17,048
تشکر شده 30,643 مرتبه در 8,096 پست
امتیازها: 371,869, سطح: 100
امتیازها: 371,869, سطح: 100 امتیازها: 371,869, سطح: 100 امتیازها: 371,869, سطح: 100
صعود به سطح بالا: 0%, 0 امتیاز نیازدارید
صعود به سطح بالا: 0% صعود به سطح بالا: 0% صعود به سطح بالا: 0%
فعالیت: 11%
فعالیت: 11% فعالیت: 11% فعالیت: 11%
anoosh به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض

گوگوش شاه ماهی هنر ایران
__________________
...
anoosh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تعداد 2 کاربر تشکر کردند از anoosh برای ارسال پست مفیدش :
پاسخ

برچسب ها
گوگوش, ،, بیوگرافی, بازیگر, خواننده


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش همه کاربرانی که از این موضوع دیدن کرده اند : 70
aer, ali beygi, Ali Joon, Ali.kp, anoosh, arlond, baran_p, bi vaje, Black Eyes, chobin, dr behrooz, eliyaomid, fantastic, farzadborh, feranko, flag_high, Golchehr, googoosh, guitarist, hamidrossonero, hamid_6229, IIIامیررضاIII, kazemi, lylly, masoud HSE, maya93, mazaheri, mehdi, meysam, meysamz, MSN, nazila, newmoon, Oo negar oO, parinaz, phoenix, pourya, pouya, reza 72, sara.r, sasy, shahram2012, shima, soheil, مهدی-, نجما, zary, احسان, بهار, حمیدرضا.ا, سهراب سپهری, سجاد عطارياني, شیرین00, علی آباد
ابزارهای موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML فعال است

انتخاب سریع یک انجمن

موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
شما با کدامیک از اشخاص معروف در یک ماه متولد شده اید؟ mehdi مباحث آزاد 24 08-31-2013 12:37 AM
لغو قرارداد میلیاردی یک بازیگر مشهور / توبیخ تهیهکننده و بازیگر از سوی سجادپور sange_sabur88 اخبار سینما و موسیقی 0 04-26-2011 12:35 PM
اعلام نامزدهای جوایز شب بازیگر / 38 بازیگر تئاتر برای دریافت جایزه رقابت میکنند sange_sabur88 سینما ، تئاتر و تلویزیون 0 04-24-2011 04:47 PM
فوتبالیست هایی که بازیگر و خواننده شدند(+تصاویر) MSN ورزش و تفریح 3 12-01-2010 11:29 AM
حضور "ابرو" خواننده زن ترکیه در کرج+عکس Alon_Boy سینما ، تئاتر و تلویزیون 0 08-13-2010 12:14 AM


اکنون ساعت 12:42 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

کاری از گروه سایت های نجف آباد

 


از اینجا قالب خود را انتخاب کنید

 
با مرورگر نجباد
نجباد را مرور کنید
دریافت نسخه 2.1